Регіональне врядування та розвиток - Regional Governance and Development
Календар проекту

Загальна інформація

Проект «Регіональне врядування та розвиток» (РВР) розрахований на 8 років (2005-2013) і покликаний сприяти становленню регіонального економічного розвитку в Україні. Діяльність проекту спрямована на розробку та впровадження практично-орієнтованої навчальної програми для державних службовців у 13 областях України. Учасники навчання отримають знання та практичні навики щодо забезпечення сталого економічного розвитку, зменшення інфраструктурного дефіциту країни та ефективнішого менеджменту регіональними фінансами.

Протягом першого етапу, (2005-2010 р.р.) проект «РВР» допомагав Уряду України у реалізації Державної стратегії регіонального розвитку у двох пілотних регіонах – Запорізькій та Закарпатській областях. Проект співпрацював з органами виконавчої влади та місцевого самоврядування у цих областях і надавав допомогу з розробки, впровадження та моніторингу стратегій розвитку областей, районів та міст, сприяв належному відображенню питань гендерної рівності та екологічної безпеки у цих стратегіях.

У 2010 році проект «РВР» було продовжено до березня 2013 року. На період продовження проекту передбачено діяльність з підготовки тренерів, а також розробки та запровадження програми підвищення кваліфікації державних службовців з питань регіонального економічного розвитку у 13 областях України, що здійснюється у співпраці з Головним управлінням державної служби України та Національною академією державного управління при Президентові України. Практичною складовою навчальної програми є розробка та впровадження учасниками реальних проектів розвитку регіонів, з урахування питань гендерної рівності та екологічної безпеки. Проект РВР надалі співпрацює з Мінекономіки та Мінрегіонбудом щодо вдосконалення законодавства з питань регіонального економічного розвитку, і допомагає Запорізькій області у завершенні повного циклу стратегічного планування, впровадження стратегії та моніторингу її виконання.

Проект РВР впроваджується Канадським інститутом урбаністики (КІУ) за фінансової підтримки Канадського агентства міжнародного розвитку. Партнерами з впровадження проекту є Міністерство економічного розвитку та торгівлі України, Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, Головне управління державної служби України, Національна академія державного управління при Президентові України, а також Фундація міжнародного навчання (Канада) та Асоціація агенцій регіонального розвитку України.


Про проект

Проект «Регіональне врядування та розвиток» (РВР) розрахований на 8 років (2005-2013) та впроваджується Канадським інститутом урбаністики (КІУ) за фінансової підтримки Канадського агентства міжнародного розвитку. Протягом 2005-2010 р.р. проект «РВР» допоміг уряду України у реалізації Державної стратегії регіонального розвитку у двох пілотних регіонах – Запорізькій та Закарпатській областях.

Більше

Стратегічне планування регіонального економічного розвитку
Оцінка соціально-ґендерного впливу
Екологічна збалансованість РЕР


РВР співпрацює з проектами КАМР:

Проект «Місцевий економічний розвиток міст України» (МЕРМ)

Проект розробки та впровадження публічної політики (Проект PRISM)

Розбудова спроможності до економічно обґрунтованого планування розвитку областей і міст України (РЕОП)