Регіональне врядування та розвиток - Regional Governance and Development
Календар проекту
2012 Червень
Пн Вв Ср Чт Пт Сб Нд
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
28.05.2012
Досвід проекту партнерства «Регіональне врядування та розвиток» змінює Україну

Позитивні економічні зміни в Україні й діяльність проекту «Регіональне врядування та розвиток» вже стали нерозривними поняттями. Регіональному економічному розвитку надається значна увага у Програмі економічних реформ Президента України, рішеннях Уряду і ВР України. Реальний внесок РВР у розвиток регіонів за сім років – це десятки інфраструктурних та соціальних проектів і стратегій розвитку різних рівнів, більше ста підготованих тренерів, близько трьох з половиною тисяч управлінців і фахівців, які пройшли практично орієнтоване навчання. Результати вагомі. І тим важливіше завдання – закріпити й розвинути ці напрацювання.

Форум «Поширюємо найкращий досвід», проведений 22-23 травня 2012 р. Канадським інститутом урбаністики та Дніпропетровським регіональним інститутом державного управління, саме й мав на меті передати позитивні імпульси представникам регіонів. У заході взяли участь близько ста працівників органів влади, центрів перепідготовки та підвищення кваліфікації держслужбовців, комунальних підприємств, громадських активістів, викладачів із 20 областей та регіонів України, а також міжнародні експерти з Канади та Великої Британії.

У привітальних виступах в.о. начальника Головного управління економіки Дніпропетровської ОДА Олексія Псарьова, начальника відділу розвитку місцевого самоврядування обласної ради Олександра Тішкіна, директора регіонального інституту державного управління НАДУ при Президентові України Сергія Серьогіна було відзначено роль проекту РВР у розвитку потенціалу України.

Зацікавленість учасників у практичній спрямованості форуму заявила про себе з перших виступів. Суто теоретична доповідь Голови Всеукраїнської спілки вчених-економістів Олександра Кендюхова із кращого світового досвіду щодо формування стратегій економічного розвитку викликала не одне запитання. Не байдужий до цієї теми, експерт проекту Віталій Лисенко навіть спробував «вивідати» в доповідача, як би вчений сформулював національну економічну ідею. З відповіді можна було зрозуміти, що такої ідеї у нас поки що нема, інакше ми б відчули її дію на собі.

Так само насиченим стало обговорення доповіді директора Кіровоградського ЦППК Сергія Зелінського, який представив мережеву систему моніторингу виконання проектів соціально-економічного розвитку області. Дискусійний формат панував і на подальших заходах форуму – на презентаціях експертами Олександрою Сорокопуд та Віктором Карамушкою досвіду проекту РВР щодо гендерного та довкільного аспектів у регіональному економічному розвитку. На часі – створення посібників із цих питань, і кожен із учасників форуму міг висловити своє бачення навчального видання. Канадська експертка із соціальних питань Ганна Шиптур, оцінюючи українські реалії, сказала, що досвід Канади не дуже різниться від українського. «Двадцять років тому в нашому уряді було зовсім інше ставлення до гендерної рівності», – пояснила вона. Отже, поступово і в наших проектах розвитку гендерна складова займатиме відповідне місце, так само як і питання екологічної збалансованості проектів.

Чи не найповніше девіз форуму «Поширюємо найкращий досвід» проявився під час роботи учасників у секціях, сформованих за напрямками стратегічного планування, управління проектами та альтернативного фінансування. Секції стали майданчиками для обговорення професіоналами діючих та перспективних проектів і напрацювань. Наприклад, голова громадської ради при Держуправлінні охорони навколишнього природного середовища Сергій Козодавов поділився досвідом щодо захисту довкілля на острові Хортиця, викладач Сумського державного педуніверситету Лілія Ричкіна – практичного застосування принципів навчання дорослих, голова громадської організації «Дивосвіт» Інеса Носенко – створення історико-культурного комплексу «Етносело» в Запорізькій обл. тощо. Як висновки обговорень, учасники висловили своє бачення актуальних проблем розвитку територій, передачі досвіду управлінцям, удосконалення системи перепідготовки кадрів. «На форумі ми побачили своїх колег, які ще нещодавно навчалися, але вже стали впевненими тренерами. Привабити до навчання широке коло керівників високого рангу проект поки що не зміг, але коли представники ЦППК відвідують наші презентації, то визнають рівень підготовки», – впевнена член виконкому Запорізької міськради Вікторія Чикалова.

Підтвердженням високого рівня підготовки були й презентації історій успіхів учасників проекту РВР: «Досвід регіонального розвитку Виноградівщини», яку презентував директор Агенції місцевого розвитку Володимир Шевчук із Закарпаття та «Муніципальний університет» – система внутрішнього корпоративного навчання Вінницької міської ради», про яку розповіла директор Департаменту кадрової політики Вінницької міськради Тетяна Ласкавчук.

Проект «Регіональне врядування та розвиток» – це мережа професіоналів, цінний досвід яких затребуваний і органами влади, і громадськими організаціями, і бізнесом, а загалом – Україні. «Запропонуйте, як поширювати цей досвід, як мінімізувати ризики, що стоять на цьому шляху», – закликав керівник проекту РВР в Україні Ігор Санжаровський.

Створена учасниками проекту сторінка на Facebook - один із шляхів обговорення напрацювань, консультування, професійної підтримки – це, по суті, прикмета актуальності й живучості ідей проекту РВР. Тобто, досвід кожного стає ще доступнішим. Використання його в регіонах – поштовх до розвитку.  

Форум став ще одним свідченням системної, цілеспрямованої роботи проекту РВР в галузі розвитку територій, запровадження управлінських інновацій, налагодження діалогу влади з громадою.Про проект

Проект «Регіональне врядування та розвиток» (РВР) розрахований на 7 років (2005-2012) та впроваджується Канадським інститутом урбаністики (КІУ) за фінансової підтримки Канадського агентства міжнародного розвитку. Протягом 2005-2010 р.р. проект «РВР» допоміг уряду України у реалізації Державної стратегії регіонального розвитку у двох пілотних регіонах – Запорізькій та Закарпатській областях.

Більше

РВР - позитивні зміни

РВР. Простір для творчих рішень


РВР співпрацює з проектами КАМР:

Проект «Місцевий економічний розвиток міст України» (МЕРМ)

Проект розробки та впровадження публічної політики (Проект PRISM)

Розбудова спроможності до економічно обґрунтованого планування розвитку областей і міст України (РЕОП)