CANADA — UKRAINE
Regional Governance and
Development Project
КАНАДА — УКРАЇНА
Проект «Регіональне
врядування та розвиток
»
Проект реалізується Канадським інститутом урбаністики за підтримки
Канадського агентства міжнародного розвитку
Залучення інвестицій для регіонального розвитку
22-23 червня в Запоріжжі відбувся семінар з питань залучення інвестицій, організований Запорізькою облдержадміністрацією та Запорізькою торгово-промисловою палатою за підтримки проекту партнерства Канада – Україна «Регіональне врядування та розвиток» (проект РВР). Залучення інвестицій і впровадження інновацій – один із пріоритетів Стратегії регіонального розвитку Запорізької області до 2015 року, який сприятиме розвитку економіки території.

У семінарі взяли участь представники влади, бізнесу і громади, серед яких понад 30% були учасниками навчальної програми з проектного менеджменту та впровадження стратегій, яку проводив проект РВР, – для них цей захід став продовженням навчання з пошуку фінансування для розроблених проектів. Навчання проводила команда професійних експертів з м. Рівне (“InvestInRivne”).

Спираючись на власний досвід, представники «ІнвестІнРівне», які за 4 роки змогли вивести область на перше місце в Україні за залученням інвестицій, розповіли не лише про переваги та необхідні умови, які потрібні для залучення інвестицій на територію, а й про реальні потреби тих, хто готовий вкладати гроші. Також було зазначено, що основним інструментом пошуку інвесторів є Інтернет. Тому дуже доречною й актуальною стала презентація проекту, розробленого в ході навчальної програми з проектного менеджменту, – «Інвестиційна електронна карта Запорізької області». Метою проекту є зазначення на карті області вільних земельних ділянок і об’єктів нерухомості, а також створення банку інвестиційних проектів Запорізької області для залучення на територію інвестицій, що надасть області і нові робочі місця, і можливість бізнесу планувати свою діяльність і створювати здорову конкуренцію, поповнювати бюджети на місцях і, звичайно ж, розвиватися. У свою чергу представники інвестиційної установи застерегли розробника від типових помилок, яких припускалися свого часу й вони, – насамперед, перевантаження сайту інформацією.

Під час обговорення було визначено, що залучення інвестицій буде вдалим, якщо цією справою займатиметься окрема інституція, створена владою, або, навпаки, неурядова організація, як «ІнвестІнРівно». Передбачається, що функції залучення інвестицій в Запорізькій області візьме на себе Агенція регіонального розвитку. Спираючись на власний досвід, рівненці зазначили, що краще буде, якщо таку агенцію буде створено за допомогою окремого грантового проекту, що сприятиме визначенню підходящої юридично-правової форми установи та її незалежності від органів влади. До того ж необхідно підготувати фахівців, які працюватимуть у сфері інвестування. У Запоріжжі вже працюють над створенням такої організації й найближчим часом почнуть готувати інвестиційних консультантів і розробників заявок, у чому погодилися допомогти фахівці «ІнвестІнРівне».


Разработка сайта - Wizardry, 2006
Система управления сайтом Contentum