Регіональне врядування та розвиток - Regional Governance and Development
Календар проекту
2012 Червень
Пн Вв Ср Чт Пт Сб Нд
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
14.05.2012
Нові тренери - імпульс для розвитку регіонів

У квітні 2012 року в Україні завершилася унікальна навчальна програма - Програма навчання дорослих, в якій взяли участь представники 22 областей – викладачі центрів підвищення кваліфікації та університетів, працівники органів влади і місцевого самоврядування, комунальних підприємств, громадських організацій, тощо. 50 учасників, які успішно пройшли навчання, нещодавно отримали відповідні сертифікати.

Програма, впроваджувана проектом РВР, як частина Національної навчальної програми з регіонального економічного розвитку, була започаткована у жовтні 2011 року і складалася із чотирьох модулів, які відбувалися на базі Дніпропетровського та Львівського регіональних інститутах державного управління Національної академії державного управління при Президентові України. Унікальність програми – у спрямованості на навчання дією. Учасники навчалися концепціям і методам роботи з дорослою аудиторією невідривно від практики – розробки навчальних програм і проведення навчальних заходів за актуальними темами для реальних замовників (найчастіше – органів влади та ЦППК) із застосуванням інтерактивних методів. Тематика навчальних заходів різноманітна, проте так чи інакше стосувалася питань регіонального розвитку, наприклад, стратегічного планування розвитку регіону і реалізації стратегій та планів через проектний підхід, проведення тендерних закупівель, тепло-санації житлових будинків, застосування альтернативних джерел енергії, інтеграції соціально-гендерних питань у питання розвитку тощо. 

«Саме практичні підходи – це те, на чому ми акцентуємо в діяльності проекту РВР загалом, і в цій Програмі зокрема. Сьогоднішній брак кадрів у системі регіонального управління може бути подоланий, якщо державні службовці постійно проходитимуть підготовку, засновану на практиці», – сказав керівник проекту «РВР» в Україні Ігор Санжаровський, підбиваючи підсумки навчання.

Практика залишалася провідним підходом упродовж навчання, і, відповідно, на ній ґрунтувалися й завершальні модулі. Останній день модуля – це, власне, іспит для учасників, – презентація проведеного навчального заходу, методики викладання та аналіз отриманих результатів. Слід було не лише обґрунтувати актуальність навчального заходу, тему, застосовані методи тощо, а й дати відповіді на запитання експертної ради, до якої, крім українських фахівців, входили й міжнародні експерти Анна Шиптур (Канада) та Петер Сегварі (Угорщина).  

За відгуками учасників, навчання значно розширило їхнє розуміння роботи з дорослою аудиторією. Дехто визнавав, що при значному викладацькому досвіді не отримував таких результатів і таких відгуків, як від проведення «свого» тренінгу. А самі тренери програми розповідали, з яким захопленням їм телефонували учасники, щойно провівши навчальний захід, щоб поділитися враженнями. Для багатьох це справді стало подією, і ці позитивні емоції – одна із доданих цінностей, набутих під час навчання. Ось як самі учасники визначили додані, незаплановані цінності: «Отримала поштовх та напрямок для особистого розвитку; став більш відкритим у спілкуванні; отримала емоційну підтримку від колег; маю інакше відчуття реальності».  

Серед інших неочікуваних результатів  – створення професійної мережі учасників Програми на Facebook, яка стала майданчиком для обміну досвідом, консультацій і просто дружнього спілкування небайдужих, перспективних, амбітних рушіїв регіонального розвитку.  

Можна бути впевненим, що з випуском тренерів регіональний розвиток України отримає позитивний імпульс. Це та мета, заради якої команда проекту «Регіональне врядування та розвиток» послідовно працює з 2005 року, взявши участь у розробці близько 60 стратегій розвитку різних рівнів, більш ніж 80 соціальних та інфраструктурних проектів. Цей практичний досвід необхідно поширювати, і відтепер щойно підготовані тренери зможуть ефективніше передати знання з регіонального розвитку на місцях.Про проект

Проект «Регіональне врядування та розвиток» (РВР) розрахований на 7 років (2005-2012) та впроваджується Канадським інститутом урбаністики (КІУ) за фінансової підтримки Канадського агентства міжнародного розвитку. Протягом 2005-2010 р.р. проект «РВР» допоміг уряду України у реалізації Державної стратегії регіонального розвитку у двох пілотних регіонах – Запорізькій та Закарпатській областях.

Більше

РВР - позитивні зміни

РВР. Простір для творчих рішень


РВР співпрацює з проектами КАМР:

Проект «Місцевий економічний розвиток міст України» (МЕРМ)

Проект розробки та впровадження публічної політики (Проект PRISM)

Розбудова спроможності до економічно обґрунтованого планування розвитку областей і міст України (РЕОП)