CANADA — UKRAINE
Regional Governance and
Development Project
КАНАДА — УКРАЇНА
Проект «Регіональне
врядування та розвиток
»
Проект реалізується Канадським інститутом урбаністики за підтримки
Канадського агентства міжнародного розвитку
Результати впровадження малих проектів в Запорізькій області
Напередодні Нового року зазвичай підбивають підсумки року, що минає. Не лишився осторонь і проект партнерства Канада – Україна «Регіональне врядування та розвиток» (проект РВР), який разом із Запорізькою обласною державною адміністрацією реалізує Стратегію розвитку області.

25 грудня в Запорізькій облдержадміністрації відбулося засідання ради з питань впровадження, моніторингу та оцінювання Стратегії регіонального розвитку Запорізької області на період до 2015 року, метою якого було обговорення процесу впровадження малих проектів, розроблених у рамках навчальної програми з управління проектами та впровадження стратегій.

Загалом у 2009 році було розроблено 24 проекти, один з них – «Розчищення дна Каховського водосховища в районі господарсько-питного водозабору міста» (м. Енергодар) – вже повністю реалізований. Успішно впроваджуються ще 15 проектів. Найбільш перспективні з них відзначив заступник голови Запорізької облдержадміністрації Олександр Сін. Насамперед, це проект «Сила громади в об’єднанні зусиль» (реалізаторам проекту, а саме представникам громадської організації «Укрпростір», вдалося залучити з альтернативних джерел 87% фінансування проекту. Вони поділили великий проект на міні проекти і таким чином залучили кошти на реалізацію кожного з них. На сьогодні п’ять із них вже реалізовані – «Налагодження співпраці між бізнесом і НУО Запоріжжя», «Сприяння налагодженню співпраці громадського сектору і ЗМІ», «Новітні медіа в налагодженні партнерства між громадськими організаціями та секторами», «Об’єднання зусиль громади в екологічному вихованні», «Видання книги для школярів і їхніх батьків «Про третій сектор»). Успішним був названий і проект «Купуй запорізьке! Обирай своє!», який отримав з обласного бюджету 60 тис. грн. Підтримка місцевих жителів та активність інвесторів стали запорукою успіху проекту «Створення історико-культурного комплексу «Етносело» у Вільнянському районі Запорізької області». Втілення цих проектів продовжиться й у 2010 році.

Члени ради також приділили увагу проектам, які хоч і були презентовані, та наразі не реалізуються. Серед них проекти «Створення мережі міжрайонних центрів екологічної інформації» та «Створення розподіленої природоохоронної мережі Запорізької області на основі відкритого геоінформаційно-аналітичного центру». Нереальним Олександр Сін назвав і проект міста Токмак по очищенню 30 км річки Молочної. Оцінювати перспективність та реальність виконання проекту треба під час його презентації, а не тоді, коли в нього вже вкладено гроші та людські ресурси, – прокоментував ситуацію Олександр Сін. Він також підкреслив, що кожен керівник території має усвідомлювати, якщо він ознайомився з проектом та підтримав його, він автоматично стає відповідальним за його впровадження.


Разработка сайта - Wizardry
Система управления сайтом Contentum