CANADA — UKRAINE
Regional Governance and
Development Project
КАНАДА — УКРАЇНА
Проект «Регіональне
врядування та розвиток
»
Проект реалізується Канадським інститутом урбаністики за підтримки
Канадського агентства міжнародного розвитку
Моніторинг впровадження Стратегії регіонального розвитку Запорізької області до 2015 року та реалізація малих проектів
Моніторинг поточної діяльності – це запорука вдалої реалізації будь-якого проекту, а поширення набутого досвіду – це можливість покращити стан речей, охопивши більшу територію. Саме цим питанням було присвячене засідання Ради з питань впровадження, моніторингу й оцінювання Стратегії регіонального розвитку Запорізької області до 2015 року, що відбулося 2 липня.

Під час засідання значна увага була приділена підведенню підсумків навчальної програми з управління проектами та впровадження стратегій, яку протягом 9 місяців проводив проект «Регіональне врядування та розвиток». Результатом програми стали не лише підготовлені фахівці з проектного менеджменту, а й 24 реальні проекти, які були розроблені за трьома пріоритетами Стратегії – екологічним, туристичним і інвестиційно-інноваційним. Деякі з них уже почали впроваджуватися та отримали фінансування. Окрім того, досить важливим є й те, що ці досягнення помітила влада, яка вирішила починаючи з наступного року закладати кошти в обласний бюджет для навчання нових спеціалістів, що дозволить розробити ще більше проектів, а це в свою чергу змінить не тільки стан речей на краще, а й допоможе перебудувати саму систему роботи адміністрації й розподілу бюджету. Першим кроком до цього вже стало виділення з обласного бюджету 60 тис. грн. на виготовлення й трансляцію телепередачі за одним із проектів, розроблених під час навчання проектному менеджменту, – стратегії підтримки місцевого товаровиробника «Купуй запорізьке!». Однак отримати їх можна буде лише за результатами відкритого конкурсу. До складу конкурсної комісії увійдуть представники бізнесу, члени Ради з питань впровадження, моніторингу й оцінювання Стратегії регіонального розвитку, а також споживачі.

Наразі вже підготовлені фахівці поширюють свій досвід на всій території області. У Приморську минулого тижня відбувся дводенний навчальний семінар, який проводила одна з учасниць навчальної програми з управління проектами – Оксана Оргієць, заступник голови Бердянської районної державної адміністрації. Вона допомогла представникам п’яти районів (4 приморських райони та Розівський район Запорізької області) перетворити абстрактні ідеї в реальні проекти.

Щодо системи моніторингу Регіональної стратегії розвитку Запорізької області до 2015 року - були переглянуті індикатори й вирішено провести анкетування із соціальної відповідальності бізнесу й щодо туризму – інформування місцевого населення про цікаві об’єкти та перші враження від відвіданих місць, залучаючи при цьому як громадські організації, студентів відповідних факультетів, так і туроператорів.

Наразі виникла й певна необхідність у створенні ще одного комітету з соціальних та гуманітарних питань, управлінської культури та самоврядування для реалізації основного документу розвитку області, який візьме на себе обов’язки з гуманітарних й організаційних питань впровадження Стратегії.

Разработка сайта - Wizardry, 2006
Система управления сайтом Contentum